Psikolog

Tıkla, Bağlan ve Anlat! Online Psikolog Hizmeti


 

Hangi yaş ve meslek grubunda olursa olsun psikolojik sorunlar herkesin hayatını etkiliyor. Modern dünyada insan ilişkileri zayıflarken psikolojik sorunların üstesinden gelmek her zaman kolay olmuyor. 7/24 erişim sağlayabileceğiniz bir psikoloğum olsa ne güzel olurdu, diyorsanız size güzel bir önerimiz var. Online psikolog hizmetleri dilediğiniz zaman psikolojik destek ihtiyacınızı karşılıyor.

 

Psikolojik Sorunlar ve Uzman Desteği

 

Yaşı veya mesleği ne olursa olsun zaman zaman herkesin psikolojisinin bozuk olduğu günler veya dönemler olabiliyor. Örneğin evlilik öncesinde çiftler yoğun bir stres yaşar. Stresle nasıl mücadele edeceklerini bilmiyorlarsa bu süreç hiç de kolay geçmez. Evlendikten sonra çiftlerin birbirlerine uyum sağlamaları için de belli bir süre gerekir. Bu süreçte çiftler arasında oluşabilecek sorunların çözümünde nelere dikkat etmelerini bilmeleri önemlidir.

 

İster aile hayatı olsun isterse iş hayatında zaman zaman herkes psikolojik sorun yaşar. Geçim zorlukları, hayal kırıklıkları ve diğer nedenlerle bu sorunlar artar. Günümüzde psikolojik sorunlara karşı destek talebi artık daha yaygın. Özellikle aile ve evlilik terapisi, öfke kontrolü, panik atak terapisi gibi başlıklarda psikolojik desteğe ilgi yoğun. İnternet üzerinden hizmet veren online psikolog siteleri kişinin ihtiyaç duyduğu psikolojik desteğe ulaşmasını kolaylaştırıyor.

 

Psikolog Bulmak Artık Çok Kolay

 

Koronavirüs salgınıyla birlikte birçok insan yeni bir kavramla tanıştı; online psikolog. Salgının bir anda ortaya çıkması ve hızla yayılması nedeniyle hemen herkesin hayatı ciddi ölçüde değişti. Yaşam tarzımız, çalışma şeklimiz, iletişim ve sosyal alışkanlıklarımız farklılaştı. Her gün gördüğümüz insanlarla aramıza mesafeler girdi. Çevremizden psikolojik destek almamız zorlaştı. Bir araya gelip sosyalleşemeyen çocukların da psikolojileri zarar gördü.

 

Bu süreçlerin tam ortasında online psikologlar gerekli psikolojik desteği sağlamak için harekete geçti. İnternet üzerinden hizmet veren platformlar sayesinde online terapi hizmetlerine erişim kolaylaştı. Üstelik kullanıcının isterse ismini belirtmemesi, rumuz kullanması çok etkiliydi. Böylelikle sorunlarını daha net şekilde ifade etme imkanı kazandılar. Görüşme süresi ve saatinin esneklik göstermesi de online psikolog hizmetlerinin gördüğü ilgiyi artırdı.

 

Ev Konforunda Terapi

 

Bugün artık pandeminin olumsuz etkilerini çok fazla hissetmiyoruz. Fakat pandemiyle başlayan değişimlerin birçoğu devam ediyor. Örneğin beyaz yakalıların artık çok büyük bir bölümü uzaktan (remote) çalışıyor. Hibrit çalışmada ise sadece çok gerekli durumlarda işe gidiyorlar. Benzer şekilde, online psikolog hizmetlerine de ilgi halen devam ediyor. Pandemi sırasında bu hizmetlerden yararlanan birçok danışan, pandeminin ardından da hizmet almayı sürdürüyor. Daha önce hiç psikolojik destek almamış kişiler de online psikologları merak ediyor. Onlarla nasıl iletişime geçebileceklerini öğrenmek istiyorlar.

 

Online Psikolog Platformları ve Tappy Ayrıcalığı

 

Eğer siz de online terapi hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bunun için dilediğiniz bir online psikolog platformuna üye olabilirsiniz. Bu platformlarda hizmet veren psikologlar, akredite üniversitelerden mezun ve kendi alanlarında deneyim sahibi uzman kişiler. Terapi hizmetlerinin süresi ve fiyatı değişiyor. Bununla birlikte yüz yüze terapiye oranla daha ekonomik olduğunu görüyoruz. Ücretler hakkında en güncel bilgileri ise ilgili platformlarda bulabilirsiniz.

 

Ülkemizde online terapi alanında hizmet veren en önemli platformların başında Tappy online terapi platformu geliyor. Her biri kendi alanında uzman 30 psikolog ve danışmana sahip olması Tappy’nin önemli bir özelliği. Bu sayede çok çeşitli konu başlıklarında terapi hizmetlerine erişimi kolaylaştırıyor. Tappy ayrıcalıklarından yararlanmak için usetappy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir