Sevgilim Benden Ayrıldı. Ben Şimdi Hayatımı Nasıl Devam Edeceğim?


Soru:

Sevgilim son zamanlar benle plan yapmıyordu. görüşmek istemiyordu sanki. Geçen hafta sonu  o benden ayrıldı. Şok oldum, korktum, inanamadım, inanmak istemedim. Söylemek istediğim şeylerden hiç birine söyleyemedim. O benden ayrılırken birlikte devam edemeyeceğimizi ve ben ancak ayrı olsak hayal ettiğim hayatı yaşayabilirim dedi. Ben ondan daha fazlası hakkediyorum dedi. Ona göre biz birbirimizi uygun değiliz ve beni üzen birkaç şey daha söyledi. Dürüstçe söylemem gerekirse son bir ay ilişkimizi gerçekten yürümüyordü, sürekli kavga ediyorduk ben sürekli mutsuz ve kızgındım.

Daha sonra ben ona uzun bir mesaj attım. Söyleyemediğim ve söylemek istediğim herşey yazdım. Tam bir veda mesajı oldu. Benim bakış açımdan olaylar nasıl gördüğmü anlattım.. Şimdi daha sakinim, kocaman yük düştü sanki omuzlarımdan. Artık o kadar uzgün değilim, ağlamamaya çalışıyorum. Ona hatırlatan her şeyden nefret ediyorum. Bir daha kimse sevemeyeceğimden ve beni kimse sevemeyeceğinden korkuyorum.  Ama en kötü tarafı şu biz onunla çıkmaya başlamadan önce 2-3 sene boyunca  arkdadaştık. Şimdi de ben o arkadaşımı kaybekmekten korkuyorum. O gerçekten benim için önemli biri. Hayatımı  arkadaşımı kaybetmeden nasıl devam edebilirim? Biliyorum kendime odaklanmam lazım kendi hayatıma odaklanmam lazım, ama sanki bu dogru ve adil değil, kabul edemiyorum. Gerçek yolumu kaybetmiş gibiyim, kafam çok karışık.

Hayatımı nasıl devam edeyim? Onunla nasıl arkadaş kalabilirim ve kalabilir miyim hiç? Onunla konusmak için en doğru zamanı nasıl bulurum?

Cevap:

Seni ve duygularını cok iyi anlıyorum ve sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Her şeyden önce kesinlikle hayatını devam edebilecegini ve bir zaman sonra yeniden birine güvenebilecegini söylemem lazım. Elbette de tekrar sevip sevileceksin. Bundan eminim. Sen onun  gerçek aşkı değilmişsin , o seni sen onu sevdiğin gibi sevmemis ve bunlar okumak zordur senin için ama bunlarla yüzlesmen lazım. Bu da sen kötü ya da sevilmeye layık olmadığın için değil, siz sadece bir pızzlenin farklı, birbirine uygun olamayan iki parçasınız. Bu durumda senin veya arkadaşının kötü insan olduğunuzu anlamına gelmiyor. Dünyada o kadar çok farklı insan var ki elmanın yarısı bulmak oldukça zordur. Arkadaşının aradıkları sende bulamamış ya da tam ne istediğini bılemiş ama kesinlikle seni sen olduğun icin birisi başka seni sevecek.

Eğer o senin için o kadar önemli ise ve kaybetmek istemiyorsan o zaman kaybetmezsin. Bu etapta senin zamana ihtiyacın var. Birbirinize daha ağır ve sonra unutamayacağınız cumleler söylemeyin. Zamana bırakın böylece tüm öfke ve kızgınlık dinecek. O yüzden bir süre ondan uzak kalsan iyi olur. Bu süre birkaç ay  hatta bir sene olabilir ama o zaman duyguların hafifler ve sen onu etrafında sadece arkadaş olarak kendini kötü hissetmeden kalabileceksin onunla rahatça sohbet edebileceksin. Şu am ama daha çok taze her şey ve onunla her konuşma seni daha çok özer ve öfkelettirir.. Simdilik kendine odaklan, kendini sev. Bu olaylar özgüvenin etkilenmesine izin verme.

Tavsiyem bu süreçte tüm dikkatini başka bir seye aktırmaya çaliş. Kednine yeni hobi bul ya da uzun zamandır görüşmediğin arkadaşla buluş, derslerine odaklan. Biraz düsünsen birçok eğlenceli aktiviteler bulabilirsin, ne yapacağın önemli değir, yeter ki sana huzur getirsin. Böylece zaman hızlı geçer ve sen kendini yine güçlü ve mutlu hissetmeye başlayacaksın.

Sonuç:

Verdiğin tavsiyeler için çok tesekkür ederim. İkl başta herşey çok zordu benim için, devam edemeyeceğimi düşünüyordum. 2 hafta depresyondaydım diyebilirim. Sonra yavaş yavaş o kurduğum kafamdaki kara düsüncelerden kurtulmaya basladım. Eski bir çocuk arkadşım bizim binada taşındı ailesiyle ve biz birlikte daha çok zaman geçirmeye başladik. Tıyatro kursuna yazıldım. Yeni hobimi çok sevidim. Tiyatro sayesinde kendimi daha iyi tanıdım, duygularımı ve hareketlerımi artik daha kolay kontrol edebilirim. Kafam artık karışık değil, biz sadece uygun değildik bunu anladım ve kendımle barışığım simdi. Kendimi eskiden daha çok seviyorum. Daha mutluyum. Tiyatro gercekten harika bir sey herkese tavsiye ederim artık.

Size  bir başka haberim de var. Yeni biri ile tanıştım. Ikı aydır birlikteyiz. O harika biri birçok ortak ilgi alanlarımız var. Bir önceki ilişkimden daha mutluyum. Simdilik benim elmanın diğer yarısı bulmuş gibi hissediyorum. Diger arkadaşımla da noldu merak ederseniz o da mutlu, yeni sevgilisi var. Bazen hepimiz birlikte çıkıyoruz ve çok eğleniyoruz. Bu durumdan anlaşılan evet biz arkadaşlığımızı kaybetmedik. Hatta eskiden de aramız daha iyi. Çok şanslıyız değil mi? Günümüzde bir ilişki bittikten sonra arkadaş kalmak çok zor çünkü. Biz tüm hatalarımız alnayip itiraf edttik. Birbirimizden özür diledik. Keşke herkes içinde bu güç bulup cesaret edip diğeriyle konuşabilse daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak adına… Ama ne yazık kı bazen de iki insanın birbirine daha çok zarar veriyor ve herşey affetmek mümkün değil..

Şöyle bir şey var aşkta.. biri ile tanısıyorsun ve tüm hayatın boyunca bu kişi ile hayatını devam edeceğini düşünüyorsun, sonra bir bakıyorsun ve herşey eskisi gibi degilmiş. Bir ilişkiye girdiğinizde asla cok sey beklemeyin. Simdide yasamayı deneyin cunku cok sey bekleyince belki olmayacak ve sonra hayal kırıklığa uğrayabilirsiniz. Her kişi icin biri vardır mutlaka. Ve asla bir ilişki bitince üzülmeyin cunku bir sebep için olmustur kesinlikle. Ve arkadas kalmaya da deneyebilirsiniz cunku birbirinize sevgili olarak laik degliseniz demekki arkadas olar laik olabilirsiniz. Cok zor olarak aklınıza gelebilir ama hiç zor degil cunku sonucta yavas yavas o kiziyi unutacaksınız ve yeni bir kişi gelecek ve daha da cok mutlu olacaksınız.

Her kız ona gore biri bulana kadar sevgilileri olacak ve ayrılacak bazı kişilerden. Ama unutmayın degerli kızlar.. hic bir zaman uzulmeyin. Ee ayrıldınız.. ne olacak?

Gunun sonunda hersey bir sebep için oluyor ve bir gun biri ile tanısacaksınız ve mukemmel bir hayat yasayacaksınız. Her sey zamanla olacak. Siz bekleyin. Sabirli olun.  Ve bir kişiden ayrılırsanız siz iyi degilsiniz anlamına gelmıyor bu.. simdi siz dusnuyorsunuz ki.. hmm o benden ayrıldu, bende ne sorun var neden ayrıldı acaba? Ben ne yaptım? Acaba ona yanliş bır sey mı dedım?

Hayır kızlar! Siz yanlıs bir sey yapmadınız.. ikiniz bir biriniz icin laik degildiniz. Beraber mutlu olamiyacaktiniz. Bunun icin asla kimse sizi sevmeyecek gibi hissetmeyin ve düşünmeyin. Kendinize zarar vermis olacaksınız ve bu iyi bir sey degildir.

Herseyin bir amacı var ve siz de bir gun cok mutlu olacaksınız. Bana inanin. Çünkü biri bulamazsanız size siz var. Bunu unutmayın. O yuzden once kendinize iyi bakın ve kendinizi sevin. Ve sonra emin olun ki size cok iyi biri de gelecek. Cunku hayat cok ilginc. Ve asla umutu kaybetmeyin

https://www.cankirigundem.com/


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir