Her Kadının Kendi Kendine söylemesi gereken 5 şey


Her kadının sadece kendisine anlattığı bir hikayesi vardır. Kim olduğu, olduğu ve yaptığı şeyleri neden yaptığına dair bir  hikaye. Kadınlar düyayı ilginç bir hale getiren, biraz tuhaf ama sevimli varlıklardır. Genel de başkalarının onlar hakkında ne düşündüklerini umursamamayı veya daha az umursamayı erken yaşlarda öğrenirler. Dolayısı ile bir kadının motivasyonunun düşmesinin veya kendini mutsuz etmesinin en temel nedenlerinden birisi kendisidir. Biz de yasam.io ekibi olarak, kadınların kendilerine söylemeyi unutmamaları gereken 5 şeyi derledik.
İşte, her kadının kendi kedine söylemesi gereken 5 şey:

1. Nefes al.

Maalesef işler her zaman yolunda gitmez ve hayat her zaman toz pembe değildir. Büyümeye karar verdiğiniz anlar sizin için sancılı geçecek ama bunu dert etmeyin. Bu zamanlar sizi sınayan ve size bir karakter katan zamanlardır. Böyle günler üzerinize gelmeye başladığında nefes almayı, soğuk kanlı ve sakin bir kafa yapısında olmayı unutmayın. Denemeler, yanılmalar ve bu süreçteki sıkıntılar hayattaki yolculuğunuzun bir parçasıdır ve siz düşündüğünüzden çok daha güçlüsünüz. Derin bir nefes alın ve tüm bu yükleri üzerinizden atın.

2. Gülümseyin.

Gülümsemenin seni aslında mutlu ettiğini biliyor muydun? Bu kanıtlanmış bir gerçek olmakla birlikte aranızda inanmayan varsa şu an deneyebilir. Fakat biz zorla, yarım ağızla gerçekleşen bir gülümsemeden bahsetmiyoruz. Çenenizin ağrıdığı, gözlerinizden yaşlar getiren ve karnınıza kramplar sokan o gülümsemeden bahsediyoruz.  Kötü bir gün geçiriyor olsanız bile, kendinize gülümseyecek hatta kahkahalar atacak sebepler bulun.

3. Sen güzelsin.

Güzelsiniz. Kendiniz de dahil olmak üzere kimsenin size bunun aksini söylemesine izin vermeyin. Aynaya baktığınızda değiştirmek istediğiniz kusurlarınız veya beğenmediğiniz hatlarınız yerine zerafetinize odaklanın. O gün saçlarınız kötü olmuş olabilir veya makyajınızı beğenmemiş olabilirsiniz. Bunlar yerine gözlerinizin içine odaklanın ve içerideki mutluluğu, umudu görün. Aynayla barışık olun ve kendinizde kusur aramaktan vazgeçin. Siz güzelsiniz.

4. Sen güçlüsün.

Bu yatsınamaz bir gerçek.  Belki bir ilişkiden kalbin kırık bir şekilde ayrıldınbelki de finansal olarak dibi boyladın. Pes mi edeceksin? Tabii ki hayır. Neden, çünkü içinde bir savaşçı var. Sizi en iyi tanıyan, sizin en büyük dayanağınız ve tam pes etme noktasına geldiğinizde size devam etmeniz gerektiğini hatırlatan bir savaşçı. İçinizdeki o savaşçıyı hep canlı tutun ve onu her zaman dinleyin. Unutmayın, siz güçlüsünüz.

5. Hata sende değil.

Hata sende değilYanılmış olan senin eski sevgilin veya iyi bir arkadaşın. Sizi sürekli olarak yargılayan ve kendinizi olduğunuzdan daha değersiz hissetmenize sebep olan insanları hayatınızdan çıkarın. Siz harikasınız ve size kendinizi değersiz hisseden insanlar çok büyük bir hata yapıyor. Kendinizdeki her bir noktayı, karakterinizdeki her bir özelliği sevin. Bu sizsiniz. Sizi sevmeyenler kendileri kaybederler çünkü siz sevilmeyi hakediyorsunuz. Bu yüzden kendinize değer verin, kendinizi yargılamaktan vazgeçin.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir