Hayat Nasıl Daha Anlamlı Hale Getirilir?


  • Kendinize dikkat edin. Bu kulağa bencilce bir hareketmiş gibi gelebilir; ama kendinizle ilgilenmek hayatınızı daha anlamlı kılar. Günün ya da haftanın belirli bir zamanını hoşunuza giden aktivitelere katılmaya ayırın. Kitap okuyun, çiçeklerinizi sulayın ya da ilgi alanınıza giren bir spor yapın. Belki de rahatlamaya ihtiyacınız vardır. Güzel bir banyo yapın ve kendinizi şımartın. Kendinizi memnun kalmış hissettiğinizde başkalarına da daha rahat yardımcı olursunuz.
  • Ailenizle ve arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirin. Etrafınızda hayata olumlu pencereden bakan arkadaşlarınızı bulundurun. Başkalarıyla vakit geçirmenin tadını çıkarıp sakinleşmeye ve gülmeye zaman ayırmak oldukça önemlidir.
  • Aileniz mükemmel olmayabilir; ama onları zaten oldukları gibi seviyorsunuz. Ebeveynlerinizi, aile büyüklerinizi ve kardeşlerinizi daha sık ziyaret edin. Eğer birbirinizden çok uzakta yaşıyorsanız arada sırada kart ya da e-mail yollamak sizi tekrar iletişime sokacaktır. Bir destek ağı kurmak sizin kendinizi daha güvende ve mutlu hissetmenizi sağlayacak, böylece hayatınızı daha anlamlı kılacaktır.
  • Gönüllü olun. Sıradaki adım kendinizi ve yakınınızdakileri aşmaktan geçiyor. Özgün becerilerinize uygun bir kuruluş seçin. Eğer hayvanları çok seviyorsanız, hayvan barınağında kedi ve köpeklerle ilgilenmek için gönüllü olun.
  • Eğer çocuklarla aranız iyiyse, lise öğrencilerine danışmanlık yapmak için başvuru yapabilirsiniz. Zamanınızı bağışlamak yük gibi görünebilir; ama yardım ettiğiniz kişiler ve diğer gönüllülerle yakın arkadaşlıklar kurduğunuzu göreceksiniz. Diğer insanlara yardım etmek hayatınızda yeni bir amaç haline gelecektir.
  • Olumlu düşünün. Hayatınızın bir amacı olmadığını hissettiğinizde, size ve benzersiz becerilerinize değer verenleri hatırlayın. Olumlu özelliklerinize odaklanıp olumsuz düşünmekten uzaklaşmaya çalışın. Herkesin dünyaya kattığı bir şeyler vardır. Değerinizin farkına vararak siz de anlamlı bir hayat yaşamaya başlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir