Bipolar
Bipolar Bozukluk

Dürüst Olmanın Yolları Nelerdir?


Herkes dürüst olmak ister ama bir taraftanda karşı tarafın vereceği tepki bilinmediği için tam olarak dürüst olmaktan çekinirler. Acaba bazı şeyleri saklamak mantıklı mı? işte dürüst olmanın yolları:

  • Konuşmadan önce düşünün. Eğer söyleyecekleriniz iyilikten çok kötülük yapacaksa ve birilerini incitebilecekse, sessiz kalmak en iyisi olabilir. Kendinize, “Başkası bana bunu söylese nasıl hissederdim” diye sorun.
  • Ekstra bozuklukları geri iade edin. İnsanlara borcunuzu ödeyin ve sözünüzü tutun.
  • Başkalarıyla paylamak istediğiniz kadar kendi hakkınızda konuşun. Sizi utandıracak ya da pozisyonunuzu tehlikeye atabilecek detayları atlamak her zaman gerekli olmayabilir. Dürüst bir insan kendisi hakkında hikayeler uydurmaz. Bunun yerine kendisi hakkında açık olur.
  • Kendinize karşı dürüst olun. Her zaman kendinize karşı dürüst olun. Reddetmeyi ocağa koyun ve buharlaşıp havaya karışana kadar kaynatın. Yalanlar eninde sonunda yakanıza yapışır ve sonuçlarına katlanırsınız ya da kendi standartlarınızda yaşamaya isteksiz olursunuz ve gerçekle yüzleşirsiniz.
  • Tamamen dürüst olmak için tamamen güvenebileceğiniz kişileri seçin. İnşallah eşinize her şeyinizi anlatabiliyorsunuzdur. En iyi arkadaşınızı yavaşça incelemeli ve kendiniz hakkındaki yalın gerçekliği ona teker teker sunmalısınız. Güven kazanılan bir şeydir ve kendinize karşı dürüst olamadığınız sürece arkadaşlıklarınızı yüzeysel tutmak ta problem yoktur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir