Çiftler Arası Cinsellik

Cinsellik, çiftler arasında birbirlerine âşık olma sebebi olduğu gibi çoğu çift için de boşanma sebebi olabilmektedir. Cinayetlere sebep olan, intiharlara sebep olan cinsellikte çiftler için pek çok sakınca ile beraber pek çok da fayda sağlamaktadır. Bunun için çiftlerin birbirlerine cinsel olarak da cevap verebilmesi evliliklerin yürüyebilmesi için önemlidir. Bu yüzden cinsel ilişki esnasında söylenen sevgi sözcükleri, fısıldanmalar, ön sevişme ve son sevişme gibi durumlar cinselliğin evlilik üzerinde gücünün olumlu yönde kullanılabileceğine işaret verir.

Çiftlerin, birbirlerine en uygun pozisyonu seçerek ilişki yaşaması, hediyelerle birbirlerini tabiri caizse tavlamaya çalışması, nazlaşması ve özellikle fanteziler yaşaması duygusal olarak çiftlerin gelişimine olumlu yönde katkı yapacaktır. Çiftlerin ön sevişmeyi uzun tutmaları, erken boşalma gibi problemlerin önüne geçmekte yarar sağlayacağı için iki taraf açısından da faydalı olacaktır.

Bu sayede çift taraflı memnuniyet sağlanır. Çift taraflı memnuniyet, kadın ve erkeğin aşağı yukarı aynı hazza ulaşması ile mümkün kılınmaktadır. Çiftlerin birbirinden memnunluğu, aldatma sonuçlu boşanma odaklı tüm toplum problemlerinin çözülmesi hususunda da uzun vadede etkili bir unsur olarak karşımıza çıkacaktır.

Ancak kadın ve erkeğin herhangi birinin memnuniyetsizliği, yetersizlik hissetmesi gibi psikolojik olguların gelişimi ile ilişkilerde bozulmalar gözlemlenebilmektedir. Hatta bu durum, boşanma olaylarına kadar varabilmektedir. Sırf bu yüzden boşanmaların olduğu da düşünüldüğünde, çiftlerin birbirlerini düşünüp bu şekilde hareket etmeleri toplum yapısını da doğrudan etkileyecektir.

Yorum Yapınız