Başarılı değilseniz ne zaman bırakacağınızı nasıl anlarsınız?


Bir şeyi bir kez denedikten sonra işe yaramıyorsa yola işe yarayan bir şey ile devam etmemizin zamanı geldiğidir. Özellikle boşa kürek çektikten sonra kendinizi hayal kırıklığına uğramış hissettiğiniz durumdan kaynaklanan karmaşınızı çok iyi anlıyorum. 

Kısa cevap; yaptığınız işe olan inancınızı kaybettiğinizde bırakmanızdır.

Uzun cevap, başarılı olmak için yaptıklarınızı dikkatlice değerlendirmeniz gerektiğidir. Gerekli adımları atmaktan birçok angarya işe yapma ve konuşma olasılığınız yüksektir. Bir şey sizin için mümkün olmadığından başarılı olmadığınıza ya da bir işin sonuca ulaşmasına yetecek kadar sıkı bir çalışma göstermediğiniz için başarıya ulaşamadığınıza dikkatlice karar vermelisiniz. Eğer gerçekten hedeflediğiniz bir şey varsa ve siz başarıya ulaşmak için henüz elinizden gelen her şeyi denememişseniz o zaman bırakmayın. Eğer sizin için mevcut olan tüm olasılıkları tükettiyseniz ve hala bir sonuç alamıyorsanız ve alamayacağınıza inanıyorsanız durma zamanı gelmiştir.

Hedefiniz artık geçerli ve faydalı olmadığı zaman da onu bırakmalısınız. Hedeflerinizde ilerledikçe üzerinde çok çalıştığınız hedeflerinizden birinin sizi yanlış yola sev ettiğini fark edebilirsiniz. Hatanız farkına vardığınız anda durmalısınız. Ona daha fazla zaman ve emek harcamayın. Bu enerjiyi daha anlamlı başka bir hedefe verin.

İşe yarayan başarı eylemleri: Direnmeye devam etmek ya da gerçekten hareket etmeyi seçmek mi sorusuna vereceğiniz cevap fayda ve karar almaya dayanır. Akıntıyla birlikte gider ve dünyanın sizi nasıl teslim aldığını görürseniz o zaman belki de başarılı olmadığınızı hissederek bırakır ve başka bir yöne doğru hareket edersiniz.

Diğer taraftan, muhtemelen büyük bir bedeli olan bir proje için başarıya karşı güçlü bir istek ve özel bir tutuklu hissediyorsanız ona sıkı sıkıya sarılın. Sağlam bir plan yapın işi tamamlayın ve kimsenin sizi durdurmasına izin vermeyin. Başarana kadar direnin.

Kaynak: Zirveye giden 12 altın yol – Kevin Hogan


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir