Bana aşık mı?


Aşk her zaman hayatımızın en önemli konusudur. Birine aşık olduğunuzda onun sizi sevip sevmediği veya sevginin derecesini anlamaya çalışırsınız. Bu aşkın kimyasında var olan bir şeydir. Uzun yıllar bir arada olan çiftler bile bunu merak eder. Fakat, aşkın derecesi aslında hareketlerde gizlidir. Partneriniz size ne kadar aşık olduğunu hareketleri ile belli eder.

Aşık olan insanlar genelde yanlarında olan kişiye önlenemez bir hayranlık duyarlar. Hayranlık takıntı seviyesine kadar varabilir. Sizin giyiminiz, saç şekliniz ve konuşmaların veya gün içinde yaptıklarınız onun için önemlidir. Sizin ile ilgili olan her şeye ilgi duyan ve övgü ile bahseden kişi sizi gerçekten seviyordur.

Uzmanlar, gerçek aşk içinde insanların zamanla birbirine benzediğini ve aynı alışkanlıkları kazandığını söylüyor. Yanınızda olan kişi, sizin ilgi duyduğunuz konulara ilgi duyuyor ve sizinle aynı şekilde hareket ediyorsa aşıktır.

Aşık olmak her zaman iyi duyguları taşıdığı gibi kavga, kıskançlık krizlerini de beraberinde getirir. Sizi çok kıskanan bir adam ya da kadın itici olabilir hatta kavgalardan bunalabilirsiniz. Aşk bir takıntı hastalığı olduğundan tüm bunların yaşanması çok doğaldır. Bu tip durumlarda karşınızda ki kişiye güven verecek konuşmalar yapmak, kendinizi ifade etmek ilişkiyi düzene sokacaktır.

Romantizm aşkın alevidir ateşidir. Yanınızda ki kişi size durduk zamanlarda sürprizler yapıyor ve hediyeler alıyorsa sizi mutlu etmek için çaba sarf ediyordur. Romantik anları atlamayan partnerler daima aşkın en üst seviyelerindedir. Çünkü, aşık insan yanında ki kişiyi mutlu etmek için çaba sarf eder.

Aşkın kimyasında daima hüzün ve korku vardır. Yanınızda ki kişi sizi kaybedeceğini düşünerek korku duyabilir. Korku, aşkın belki de kardeşidir. Çok sevdiğiniz şeyleri kaybetme korkusu beraberinde hüznü ve denge kaybını getirebilir. Genelde, ilişkilerin başında yani aşkın en yoğun olduğu dönemde korku duygusu çok yüksektir. Bu nedenle, partnerinizin dengesiz halleri, depresif ve hüzünlü olması aşkın yüksek olmasıdır.

Beni seviyor musun? Sorusu yerine seni seviyorum demek ve karşılığını almak aşk içinde her zaman daha güven vericidir. Aşk bir bütün olarak içinde pek çok duyguyu taşır. Önemli olan dürüst ve hırpalamadan ilişkiyi yaşamaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir